خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

آقای روحانی که حقوقدان هستند خوب می‌دانند که عِقاب بِلابیان، قبیح است

  در مملکتی که سی و اندی سال است نظام رسمی کشور از حمله دانشجویان پیرو خط امام به سفارت امریکا به نیکی یاد می‌کند و از این حرکت خودجوش و البته خلاف قوانین بین المللی تجلیل می‌شود نمی‌توان و نباید بر یک عده جوان پرشور و خشمگین که سفارت عربستان را به آتش کشیدند خرده گرفت و اینگونه بر آنان تاخت.

  حمله به هر سفارتی محکوم است چه سفارت امریکا چه سفارت عربستان چه هر کشور دیگر. این جوانان پای درس نسل اول انقلاب نشسته‌اند و در مکتبی تربیت یافتند که حمله به سفارت، نمونه‌ای تاریخی از یک حرکت انقلابی و حماسه ساز معرفی شده است. پس نه آقای روحانی به عنوان رییس جمهور و نه هیچ نهاد رسمی دیگری حق ندارد با این جوانان اینگونه برخورد کند.

  سه دهه و اندی در گوش جوانان خواندیم که نسل اول انقلاب با تسخیر لانه جاسوسی حماسه‌ آفریدند و برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زدند. حالا رگ هامان چرا متورم شده و همچون پتکی شدیم بر سر کسانی که در سفره نسل اول انقلاب بزرگ شده‌اند و ارتزاق کرده‌اند. من هم کار این جوانان پرشور را محکوم می‌کنم و هم این نوع برخورد خارج از منطق نهادهای رسمی و به ویژه رییس جمهور را در رابطه با کسانی که به سفارت عربستان حمله کردند.

  آقای رییس جمهور که حقوقدان هستند باید خوب بدانند که در فقه و حقوق اسلامی، عقاب بلابیان، قبیح است و بهتر است به جای این دست حرکات و مانورهای سیاسی و تبلیغاتی به مسائل کشور توجه  و تمرکز داشته باشند و در جای خود و به اندازه ، پیراهن خویش پاره کنند.

  والسلام 


  این مطلب تا کنون 32 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : سفارت ,جوانان ,حمله ,انقلاب ,جمهور ,رییس ,رییس جمهور ,سفارت عربستان ,سفارت امریکا ,
  آقای روحانی که حقوقدان هستند خوب می‌دانند که عِقاب بِلابیان، قبیح است

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر